PolskiAngielski
Schowek (0) Zaloguj się Załóż konto
77hobby
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Warsztat FrSky

Kontakt

Promocje

RunCam HD

RunCam HD275,00 zł199,00 zł

RunCam Swift Mini

RunCam Swift Mini czarna139,00 zł119,00 zł

RunCam Split Mini

RunCam Split Mini359,00 zł289,00 zł

XLPower 550

XLPower 550 - zestaw Combo3 629,00 zł3 266,10 zł

XLPower Protos 380

Protos 380799,00 zł599,00 zł

OMP Hobby M2 V2

M2 V21 699,00 zł1 299,00 zł

M1 Futaba S-FHSS Protocol

M1 Futaba S-FHSS Protocol1 149,00 zł899,00 zł

Polecamy

1234

Warsztat FrSky

Port analogowy odbiorników FrSky

02-06-2020

Port analogowy odbiorników FrSky jest bardzo użyteczną, a jednocześnie chyba nieco niedocenianą opcją jaką oferują odbiorniki FrSky. Do tej pory nie wszystkie odbiorniki były wyposażone w port analogowy. Jednak wszystkie odbiorniki nowej serii FrSky Archer będą w taki port wyposażone, warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się jego możliwościom.

Port analogowy odbiorników FrSky

Przeczytaj całość

Budowa pakietu do zasilania aparatury RC

22-05-2020

Taranisy X9D Plus / SE 2019 wymagają zasilania pakietem 2S LiPo lub LiIon. Tylko takie pakiety zapewnią poprawne zasilanie aparatury oraz będzie można je ładować wbudowaną w Taranisy 2019 ładowarką. Pakiet taki można zamówić w 77Hobby, albo zamówić komponenty i zbudować go samemu. Samodzielna budowa pakietu sprawia sporo satysfakcji i oszczędza nieco pieniędzy.

Budowa pakietu do zasilania aparatury RC

Przeczytaj całość

FrSky ACCESS - Kompendium

19-09-2019

W marcu 2019 FrSky ogłosił, że rozpoczyna wprowadzanie nowego protokołu ACCESS, w miejsce istniejącego od kilku już lat ACCST, używanego do tej pory przez odbiorniki i nadajniki FrSky wszystkich serii.

FrSky ACCESS - Kompendium

Protokół ACCESS wprowadza szereg nowości, które zwiększają funkcjonalność protokołu ACCST, jednocześnie zapewniając kompatybilność wsteczną dla istniejących, najpopularniejszych odbiorników FrSky.

Przeczytaj całość

OpenTX - konfiguracja helikoptera nitro (i nie tylko)

14-06-2019

W tym artykule – na podstawie zaawansowanego technicznie modelu, jakim jest helikopter nitro – pokazujemy dosyć zaawansowane techniki konfigurowania modeli w OpenTX.

Szczegółowo opisujemy zastosowanie faz lotu, zmiennych globalnych, konfigurację wejść, miksera, wyjść, krzywych, przełączników logicznych oraz funkcji specjalnych, używając różnych czujników telemetrii Smart Port.

Naszym zdaniem – do tej pory – to najlepszy i najbardziej kompletny artykuł o OpenTX w naszym Warsztacie FrSky.

Przeczytaj całość

Programatory i aplikacje FrSky Smart Port

10-01-2019

Wszystkie urządzenia FrSky Smart Port (odbiorniki, czujniki telemetryczne, moduły nadawcze, etc.) można w jakiś sposób programować: wgrywać nowy firmware, zmieniać ich ustawienia i konfigurację.

Aby przeprowadzić uaktualnienie firmware lub zmianę konfiguracji urządzenia Smart Port z poziomu komputera potrzebny jest programator USB oraz odpowiednie aplikacje – w chwili pisania tego artykułu dostępne programy pracują pod Windows oraz na urządzeniach mobilnych Apple i Android.

Przeczytaj całość

Sprawdzanie zasięgu RC

31-05-2018

Standardowa kontrola zasięgu odbiornika powinna być wykonana przed każdym uruchomieniem modelu (lotem, jazdą, pływaniem, etc.), a co najmniej na początku każdego modelarskiego dnia. Taką kontrolę można przeprowadzić w modelu, a jej wykonanie trwa zaledwie chwilę. Dobrą praktyką jest połączenie wykonania testu zasięgu z testem failsafe. W razie podejrzenia występowania problemów, należy w szczególny sposób zadbać o środowisko testowe.

Przeczytaj całość

Kalibracja akumulatorów aparatur RC FrSky

17-05-2018

Kalibracja akumulatora oraz poprawne ustawienie alarmu o niskim napięciu zasilania aparatury RC jest ważną czynnością, mającą kluczowe znaczenie dla bezpiczeństwa użytkowania radia. Nadajniki FrSky są fabrycznie kalibrowane, a alarmy ustawiane dla fabrycznie dostarczanych z aparaturami lub zalecanych dla danego radia akumulatorów. Warto jednak dokonać własnej kalibracji napięcia oraz świadomie ustawić poziom alarmu.

Przeczytaj całość

Czym jest OpenTX?

02-02-2018

OpenTX jest oprogramowaniem systemowym aparatur RC, umożliwiającym praktycznie nieograniczone możliwości konfigurowania modeli. Jest to otwarty projekt społecznościowy, co oznacza, że za OpenTX nie stoi żadna duża (ani nawet niewielka) firma. OpenTX jest pisany i rozwijany przez pasjonatów programistów-modelarzy z całego świata. OpenTX jest dostępny dla wszystkich, bez żadnych opłat (także kody źródłowe).

Przeczytaj całość

FAQ FrSky

20-10-2017

Niedawno uruchomiliśmy Forum 77hobby. Na bazie pytań zadawanych na Forum tworzymy FAQ FrSky (odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania). W zamyśle jest to uzupełnienie niniejszego Warsztatu FrSky, gdzie szybciej i w bardziej kompaktowej formie będziemy odpowiadać na pytania naszych Klientów.

Polecamy i serdecznie zapraszamy do lektury FAQ FrSky.

Przeczytaj całość

Typy złącz anten odbiorników FrSky

04-05-2017

Anteny odbiorników są elementem, który najczęściej ulega uszkodzeniu, powodując zmniejszenie lub nawet całkowitą utratę zasięgu. Taka usterka jest zwykle łatwa do naprawienia przez prostą wymianę anten. Większość odbiorników posiada anteny montowane za pomocą miniaturowych złącz Hirose. W niniejszym artykule podajemy typy złącz stosowanych w poszczególnych odbiornikach FrSky.

Przeczytaj całość

Porty nie tylko FrSky

15-03-2017

Kanały RC, PWM, PPM, CPPM, PPMSUM, SBUS, Smart Port, RSSI i więcej. Czasy, kiedy odbiorniki RC miały wyłącznie porty PWM do których przyłączało się serwomechanizmy, dawno minęły. W niniejszym artykule przyglądamy się nieco bliżej różnym typom portów spotykanych obecnie w odbiornikach… i nie tylko.

Przeczytaj całość

Zasilanie nadajników FrSky

06-03-2017

Zasilanie nadajnika zdalnego sterowania to istotne zagadnienie, kluczowe dla niezawodnego sterowania modelem.

Nadajniki FrSky dostarczane są fabrycznie z akumulatorami NiMH wysokiej pojemności. Nawet najnowszy Horus X12S bazuje na akumulatorze NiMH - dowiedz się dlaczego.

Przeczytaj całość

Polskie instrukcje FrSky

17-02-2017

77Hobby, jako FrSky Premier Dealer, udostępnia profesjonalne, polskie instrukcje do produktów FrSky.

Nie są to 1:1 tłumaczenia oryginalnych instrukcji FrSky. Bazując na naszym doświadczeniu włożyliśmy wiele pracy w to, aby nasze instrukcje były nawet lepsze, zawierały więcej informacji i były napisane czytelnym, zrozumiałym językiem. Zapraszamy do pobierania.

Przeczytaj całość

FrSky Horus X12S od środka oraz zmiana MODE

11-02-2017

FrSky Horus X12S podnosi poprzeczkę - i tak już wysoko ustanowionych - standardów jakości FrSky. Brak kompromisów, najlepsze materiały, gimbale oparte o magnetyczne czujniki wykorzystujące efekt Halla zapewniające nieosiągalną dotąd dokładność sterowania.

W niniejszym artykule pokazujemy jak Horus wygląda od środka. Pokazujemy jak Horusa otworzyć, a także możliwości regulacji drążków oraz zmiany układu drążków (np. MODE 2 na MODE 1).

Przeczytaj całość

Failsafe odbiorników FrSky

29-05-2016

Opis ustawiania Failsafe znajduje się w instrukcji obsługi każdego odbiornika wyposażonego w tę funkcjonalność. W niniejszym artykule opisujemy procedury ustawienia Failsafe dla odbiorników FrSky.

Opisane niżej procedury będą działały z większością odbiorników FrSky. Jednak każdorazowo należy potwierdzić zgodność z instrukcją obsługi danego odbiornika.

Przeczytaj całość

Failsafe - niedoceniana funkcjonalność

27-05-2016

Failsafe to jedna z ważniejszych funkcjonalności, zwiększających bezpieczeństwo zdalnego sterowania modeli.

Failsafe jest trybem odbiornika, w który przechodzi on w razie utraty połączenia z nadajnikiem, w celu wyeliminowania lub przynajmniej ograniczenia negatywnych skutków związanych z utratą zasięgu. W niniejszym artykule przyglądamy się bliżej temu zagadnieniu, opisując poszczególne tryby Failsafe oraz podając konkretne przykłady.

Przeczytaj całość

Redundancy Bus - podwójne bezpieczeństwo

01-05-2016

FrSky Redundancy Bus umożliwia zdublowanie połączenia RC oraz zasilania w modelu, dodatkowo udostępniając aż 16 tradycyjnych portów PWM do podłączenia serw. Dzięki takiemu rozwiązaniu połączenie RC między nadajnikiem a modelem będzie jeszcze bardziej stabilne, a ryzyko awarii zasilania odbiorników i serwomechanizmów ograniczone do minimum. Redundancy Bus wnosi nową jakość w niezawodność i ochronę szczególnie drogich modeli.

Przeczytaj całość

Firmware nadajników i odbiorników FrSky - Kompendium

09-03-2016

Produkty FrSky pozwalają na wymianę firmware, dzięki czemu możliwe jest rozszerzanie ich funkcjonalności, wprowadzanie poprawek, czy dostosowanie do nowych regulacji prawnych. Mnogość różnych wersji firmware może być jednak nieco myląca, szczególnie dla osób rozpoczynających przygodę z FrSky. W niniejszym artykule gromadzimy w jednym miejscu i porządkujemy wiedzę na ten temat.

Przeczytaj całość

Uaktualnienie firmware urządzeń Smart Port przez OpenTX 2.1

21-02-2016

W poprzednim artykule poświęconym uaktualnianiu urządzeń FrSky wyposażonych w Smart Port opisywaliśmy, w jaki sposób uaktualnić firmware przy użyciu kabli FrUSB3 (FUC-3) oraz SPC. Uaktualnienie przy użyciu tych kabli można przeprowadzić niezależnie od działającej w Taranisie wersji OpenTX.

W niniejszym artykule opiszemy w jaki sposób uaktualnić firmware bez użycia specjalnych kabli, wykorzystując nowe możliwości jakie daje OpenTX serii 2.1.

Przeczytaj całość

Telemetria OpenTX 2.1

05-11-2015

W OpenTX 2.1 obsługa telemetrii została napisana zupełnie od nowa, znacząco zwiększając możliwości Taranisa w zakresie obsługi danych telemetrycznych. W niniejszym artykule opisujemy na konkretnym przykładzie, jak podłączyć czujniki Smart Port, sensory analogowe, jak kalibrować i edytować czujniki oraz jak ustawić alarmy głosowe i skonfigurować ekrany telemetrii.

Przeczytaj całość

Uaktualnienie firmware urządzeń Smart Port

05-10-2015

We większości produktów FrSky ze Smart Port można uaktualniać oprogramowanie systemowe, czyli tzw. firmware. W szczególności ważne jest dla modułu XJT (także wewnętrznego w Taranisie) oraz odbiorników, gdzie uaktualnienie może być konieczne np. ze względu na nowe regulacja prawne. W tym artykule opisujemy, w jaki sposób uaktualnić firmware w różnych urządzeniach posiadających Smart Port.

Przeczytaj całość

Uaktualnienie OpenTX w trybie STM32

06-09-2015

OpenTX serii 2.0 wprowadził wygodny bootloader, uruchamiany przy włączaniu radia przez przytrzymanie obu poziomych trymów do siebie. Dzięki temu Taranis widoczny jest w systemie jako urządzenie pamięci masowej i nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych sterowników. Można po prostu uruchomić OpenTX Companion i od razu edytować modele, zrobić kompletną kopię zapasową radia lub wgrać nową wersję OpenTX.

Bootloader ten jest niezależny od OpenTX i teoretycznie nie powinien ulec uszkodzeniu, nawet jeśli omyłkowo załaduje się niekompatybilny plik jako firmware.

Co jednak zrobić, jeśli z jakiegokolwiek powodu, Taranis nie startuje, nawet we wspomnianym wyżej trybie bootloader?

Przeczytaj całość

Odbiorniki X4R/X4RSB z CPPM

17-08-2015

Dla odbiorników X4R/X4RSB udostępnione zostało oprogramowanie (firmware) umożliwiające pracę w trybie CPPM. Oznacza to, że po wymianie oprogramowania oba te odbiorniki będą potrafiły wysyłać sygnał zbiorczy 8 kanałów CPPM przez jeden port fizyczny.

Dodatkowo (w przeciwieństwie do D4R-II) odbiorniki X4R/X4RSB wysyłają dodatkowe kanały na swoich pozostałych portach.

Przeczytaj całość

Zasady użytkowania akumulatorów

05-07-2015

Akumulatory są nieodłącznym elementem modelarskiego hobby. Są coraz bardziej wydajne, dostarczają coraz większych pojemności, prądów i napięć. Należy jednak pamiętać, że poprawne ich użytkowanie nie tylko zwiększa ich żywotność, ale ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Przeczytaj całość

Nowy firmware FrSky dla EU

26-05-2015

Niektóre produkty FrSky są od stycznia 2015 dostarczane z nowym firmware, spełniającym najbardziej aktualne wymogi EU. Przy czym nie chodzi o nową wersję FrSky OpenTX, ale o firmware samych modułów nadawczych i odbiorników. Firmware EU nie jest kompatybilny z wersją nie-EU, co powoduje problemy z bindowaniem produktów nie posiadających tej samej wersji. W poniższym artykule wyjaśniamy szczegóły dotyczące nowego firmware.

Przeczytaj całość

Bindowanie odbiorników FrSky serii LR, X, XM, S, D oraz V

10-04-2015

Procedury bindowania odbiorników serii LR, X, XM, S, D oraz V do aparatury Taranis X9D / X9D Plus pracującym pod OpenTX 2.0 lub wyższym (prawie tak samo będzie z Horusem lub innym modelem Taranisa pracującymi pod OpenTX i analogicznie z Horusami pracującymi pod FrOS).

Wykonanie poniższych instrukcji zapewnia poprawne zbindowanie odbiornika z aparaturą RC. Kolejność kroków dobraliśmy w taki sposób, aby poszczególne stany (gotowość do bindowania, potwierdzenie zbindowania) były dobrze widoczne.

Przeczytaj całość

Odbiorniki FrSky - który wybrać?

10-04-2015

FrSky produkuje znakomite odbiorniki, cenione i używane przez modelarzy na całym świecie za swoją niezawodność, funkcje telemetrii oraz daleki zasięg.

Nie odpowiemy na pytanie, który odbiornik jest najlepszy, ale opisujemy główne cechy poszczególnych serii, tak by wybór najlepszego odbiornika do konkretnego zastosowania był łatwiejszy.

Przeczytaj całość

Komentarze do uktualnienia oprogramowania w Taranis

06-02-2015

Taranis X9D Plus pracuje pod kontrolą oprogramowania rozwijanego przez społeczność modelarzy - OpenTX. Nowe wersje OpenTX pojawiają się mniej więcej co dwa, trzy miesiące. Dodają one nowe funkcjonalności oraz poprawiają wykryte błędy, dlatego na pewno warto uaktualnić firmware. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach, o których napiszemy w tym artykule.

Przeczytaj całość
Strona główna
© 2015-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez 77Group Kowalski Szeląg S.J.
Używamy plików cookies, aby nasz serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej na stronie Informacje o cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu